Polecane obiekty

Willa Paweł

 

w pobliżu Pogorzelicy:

Rewal - siedziba gminy. To także bardzo dobrze znana miejscowość letniskowa.
Niechorze - to sąsiadująca z nią miejscowość. W Niechorzu: latarnia morska, Park Miniatur Latarni, Muzeum Rybołówstwa Morskiego.

Pogorzelica Atrakcje Turystyczne

Plaża w Pogorzelicy »

Plaża w Pogorzelicy to najważniejsza atrakcja turystyczna miejscowości - w końcu to nadmorskie wczasowisko. Plaża jest szeroka, drobno-piaszczysta, ze strzeżonym latem nadmorskim kąpieliskiem. więcej »

 • Wejścia od ulic: Plażowa, Sztormowa, Bursztynowa, Morska

Szlaki rowerowe »

Przez Gminę Rewal przebiega kilka szlaków rowerowych: Leśnym Duktem, Szlak Jeziora Liwia Łuża, Szlak Śladami Historii Niechorza, Śladami Rybołówstwa Morskiego. więcej »

Sieć wypożyczalni rowerów »

W gminie Rewal działa Rewal Bike System - czyli nowoczesna wypożyczalnia rowerów i sprzętu Nordic Walking. Najbliższa wypożyczalnia znajduje się w pobliskim Niechorzu - nie trzeba więc brać ze sobą swojego roweru, aby poznawać atrakcje turystyczne okolicy Pogorzelicy. więcej »

 • 72-350 Niechorze, ul. Leśna 3
 • 91 386 36 84
 • pmucha@rewal.pl

Nadmorska Kolej Wąskotorowa »

Stacja Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Pogorzelicy. Pełna trasa tej nadmorskiej atrakcji to Gryfice – Trzęsacz – Pogorzelica, latem kolejka kursuje również na skróconej trasie Pogorzelica - Trzęsacz. Wówczas można przejechać się składem w stylu retro z prawdziwą lokomotywą parową. więcej »

 • 72-350 Pogorzelica, ul. Leśna 5
 • 91 384 22 35

Atrakcje dla dzieci »

W Pogorzelicy i najbliższej okolicy nie brak atrakcji dla dzieci: Nadmorska Kolej Wąskotorowa, Park Miniatur Latarni Morskich, Park Wieloryba, Muzeum Rybołówstwa, Latarnia morska w Niechorzu. więcej »

Kręgielnia Sandra Spa »

Co robić nad morzem jak pada i dzieci się nudzą? Może kręgle? Kręgielnia w Pogorzelicy znajduje się w Hotelu Sandra Spa - zapewni rozrywkę całej rodzinie, niezależnie od umiejętności gry. więcej »

 • 72-351 Pogorzelica, ul. Wojska Polskiego 3
 • 913 878 662
 • sandra@home.pl

Jezioro Liwia Łuża »

Jezioro Liwia Łuża położone jest między Niechorzem i Pogorzelicą. Jezioro jest rezerwatem ornitologicznym od 1959 roku. Jezioro jest miejscem lęgu dzikiego łabędzia oraz innych gatunków ptaków wodno-błotnych. Jezioro z wodami Bałtyku łączy niewielki kanał o długości około 1 kilometra - Kanał Liwka. Na kanale można spotkać wędkarzy - dla których kanał stanowi dodatkową atrakcję turystyczną Pogorzelicy. więcej »

Kanał Liwka »

Kanał Liwka (ok 1 km) łączy jezioro Liwia-Łuża z wodami Bałtycku. Kanał stanowi naturalną granicę między miejscowościami Pogorzelica i Niechorze. Na kanale można spotkać wędkarzy. więcej »

Latarnia Morska w Niechorzu »

Latarnia morska w pobliskim Niechorzu (ok 3 km na zachód) znajduje się na klifowym brzegu i dominuje nad okolicą. To druga, pod względem wysokości latarnia na polskim wybrzeżu (wysokość ok 45 m). Wieża latarni na wysokości 35,7 m zakończona jest występem, który jest podstawą tarasu widokowego latarni. więcej »

 • 72-350 Niechorze, ul. Polna 30
 • 91 386 35 43

Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu »

Obok latarni morskiej w Niechorzu znajduje się jeszcze jedna ciekawa atrakcja turystyczna. To Park Miniatur Latarni Morskich - to pieczołowicie odtworzone miniatury polskich latarni morskich w skali 1:10. więcej »

 • 72-350 Niechorze, ul. Ludna 16
 • 691 977 977
 • poczta@park-miniatur-latarni.pl

Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu »

Jesteś miłośnikiem kolei? A może szukasz ciekawej atrakcji dla dzieci? W Rewalu od 2016 roku działa Wystawa Miniatur Kolejowych. Na wystawie makiety, modele kolejowe z całego świata, kącik zabaw dla dzieci. więcej »

 • Rewal, ul. Dworcowa 21
 • 536 080 301

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 »

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Pobierowo »

Było to jedno z najpopularniejszych miejsc letniego wypoczynku mieszkańców Berlina. Utworzono też sieć komunikacji autokarowej z Berlinem. więcej »

Pustkowo »

Od 2007 roku Pustkowo ma niezwykłą atrakcję - to wierna replika krzyża, jaki znajduje się na Giewoncie. Umiejscowiony on jest tuż przy morzu, na klifie. więcej »

Trzęsacz »

Będąc już w Trzęsaczu warto wybrać się do okolicznego ośrodka hippicznego. Można tu skorzystać z lekcji jeździectwa, lub doskonalić swe umiejętności jeździeckie. więcej »

Rewal »

Rewal to siedziba nadmorskiej gminy w województwie zachodniopomorskim, równocześnie to jedno z najbardziej rozpoznawalnych letnisk. Najwcześniejsze wzmianki o Rewalu datują się na koniec XIV-tego w. więcej »

Niechorze »

Poprzez miejscowość przebiega również linia zabytkowej kolejki wąskotorowej z budynkiem dworca z przełomu XIX i XX stulecia. W sezonie urlopowym warto skorzystać z przejażdżki Ciuchcią Retro z zabytkowym parowozem. więcej »

Mrzeżyno »

Mrzeżyno dosyć wcześnie rozpoczęło aktywność letniskową. Pierwszy Dom Zdrojowy zaczął działać na początku XIX stulecia, a w 1840 roku było to już znane nadmorskie kąpielisko. więcej »

Historia Pogorzelicy »

Pogorzelica to do początków XX stulecia malutka wioska nadmorska - mniej niż 10 zagród. więcej »

Wizyt: 416 937, Dziś: 23, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem