Polecane obiekty

Willa Paweł

 

w pobliżu Pogorzelicy:

Rewal - siedziba gminy. To także bardzo dobrze znana miejscowość letniskowa.
Niechorze - to sąsiadująca z nią miejscowość. W Niechorzu: latarnia morska, Park Miniatur Latarni, Muzeum Rybołówstwa Morskiego.

Pustkowo

Pustkowo

Pustkowo to nieduża wioseczka leżąca pomiędzy Trzęsaczem i Pobierowem, w przymorskiej gminie Rewal. Jeśli ktoś decyduje się na noclegi nad morzem to chce wypoczywać na plaży. Tutejsza plaża leży u stóp niewysokiej skarpy, jest piaszczysta a także dość szeroka. Kolejnym atutem dla rodziców z małymi dziećmi oraz niepełnosprawnych turystów jest wejście na piaszczysty brzeg dostosowane dla wózków. Strzeżony fragment kąpieliska ma długość 200 m. Poza tym plaża w Pustkowie była niejednokrotnie promowana renomowaną Błękitną Flagą. Jest tutaj też niemało trenów dogodnych do spacerów.

W sąsiedztwie, w Trzęsaczu (ok 1,5 km na wschód), położony jest przystanek Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. W wakacje warto wybrać się na wycieczkę składem retro z zabytkową lokomotywą parową na trasie Trzęsacz - Pogorzelica. W rewalskiej gminie działa także sieć wypożyczalni rowerów, zaletą wypożyczalni jest fakt, iż rowery można wynająć w jednym z punktów zaś zaś oddać w innym. Dodatkowo, za transport roweru z rewalskiej wypożyczalni nie obciąża opłatami Rewalska Kolej Wąskotorowa.

Od 2007 roku Pustkowo ma niezwykłą atrakcję - to wierna replika krzyża, jaki znajduje się na Giewoncie. Umiejscowiony on jest tuż przy morzu, na klifie. Nawiązuje on do słów papieża Jana Pawła II wypowiedzianych podczas pielgrzymki w Szczecinie.

Pustkowo to również kapitalna baza wypadowa dla wczasowiczów, którzy ubóstwiają odwiedzać okolicę. Do Międzyzdrojów i Świnoujścia jest ok 40 km, w przeciwnym kierunku, w podobnej odległości położony jest atrakcyjny Kołobrzeg. Natomiast, w Dziwnowie (około 15 km), warto skorzystać z rejsu po Bałtyku czy zal. Kamieńskim.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 417 025, Dziś: 5, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem