Polecane obiekty

Willa Paweł

 

Inne miejscowości wypoczynkowe w pobliżu Pogorzelicy:

Rewal - siedziba nadmorskiej gminy. To także bardzo dobrze znana miejscowość letniskowa. Z atrakcji najważniejsza jest Nadmorska Kolej Wąskotorowa i Rewal Bike System - gminna wypożyczalnia rowerów - 7 km na zachód.
Niechorze - zaledwie 3 km na zachód od Pogorzelicy. To sąsiadująca z nią miejscowość. W Niechorzu: latarnia morska, Park Miniatur Latarni, Muzeum Rybołówstwa Morskiego.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Informacje

  • 72-350 Pogorzelica, ul. Leśna 5
  • 91 384 22 35

Nadmorska Kolej Wąskotorowa
stacja Pogorzelica

Pogorzelica jest jedną ze stacji zabytkowej kolejki wąskotorowej. Po przejęciu kolejki (2002r.) przez gminę Rewal nastąpił ponowny rozkwit kolei wąskotorowej. Gmina przejęła kolejkę wraz z całą infrastrukturą jednocześnie zmieniając jej nazwę na Nadmorska Kolej Wąskotorowa. Wyremontowano tabor, linię i infrastrukturę i w 2004 roku gmina otrzymała licencję umożliwiającą przewozy pasażerskie. Pełna trasa to Gryfice – Trzęsacz – Pogorzelica. W sezonie wakacyjnym kolejka kursuje również na trasie Pogorzelica - Trzęsacz. Na tej trasie w jeździ skład w stylu retro z prawdziwą lokomotywą parową. Wycieczka kolejką to ciekawy sposób na odwiedzenie np atrakcyjnego Trzęsacza.

Więcej o kolejce wąskotorowej w gminie Rewal tu: www.rewal.com.pl/atrakcje/7/kolej_waskotorowa

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 392 621, Dziś: 18, Osób online: 1

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem