Atrakcje Turystyczne

Plaża w Pogorzelicy

Plaża w Pogorzelicy to najważniejsza atrakcja turystyczna miejscowości - w końcu to nadmorskie wczasowisko. Plaża jest szeroka, drobno-piaszczysta, ze strzeżonym latem nadmorskim kąpieliskiem. więcej »

Wejścia od ulic: Plażowa, Sztormowa, Bursztynowa, Morska.

Szlaki rowerowe

Przez Gminę Rewal przebiega kilka szlaków rowerowych: Leśnym Duktem, Szlak Jeziora Liwia Łuża, Szlak Śladami Historii Niechorza, Śladami Rybołówstwa Morskiego. więcej »

Szlaki rowerowe w Pogorzelicy i okolicy.

Kręgielnia Sandra Spa

Co robić nad morzem jak pada i dzieci się nudzą? Może kręgle? Kręgielnia w Pogorzelicy znajduje się w Hotelu Sandra Spa - zapewni rozrywkę całej rodzinie, niezależnie od umiejętności gry. więcej »

ul. Wojska Polskiego 3, Pogorzelica

Jezioro Liwia Łuża

Jezioro Liwia Łuża położone jest między Niechorzem i Pogorzelicą. Jezioro jest miejscem lęgu dzikiego łabędzia oraz innych gatunków ptaków wodno-błotnych. Jezioro z wodami Bałtyku łączy niewielki kanał o długości około 1 kilometra - Kanał Liwka. więcej »

Aquapark - Sandra Spa

Aquapark w Sandra Spa w Pogorzelicy to świetne miejsce na spędzenie wolnego, wakacyjnego czasu na przykład podczas niepogody. Hotel oferuje bogaty kompleks basenowy dla rodzin z dziećmi, grupy znajomych, jak i osób, które uprawiają sporty wodne zawodowo. więcej »

ul. Wojska Polskiego 3, Pogorzelica

Kanał Liwka

Kanał Liwka (ok. 1 km) łączy jezioro Liwia Łuża z wodami Bałtycku. Kanał stanowi naturalną granicę między miejscowościami Pogorzelica i Niechorze. Na kanale można spotkać wędkarzy. więcej »

Latarnia Morska w Niechorzu

Latarnia morska w pobliskim Niechorzu (ok. 3 km na zachód) znajduje się na klifowym brzegu i dominuje nad okolicą. To druga, pod względem wysokości latarnia na polskim wybrzeżu (wysokość ok. 45 m). Wieża latarni na wysokości 35,7 m zakończona jest występem, który jest podstawą tarasu widokowego latarni. więcej »

ul. Polna 30, Niechorze

Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu

Obok latarni morskiej w Niechorzu znajduje się jeszcze jedna ciekawa atrakcja turystyczna. To Park Miniatur Latarni Morskich - to pieczołowicie odtworzone miniatury polskich latarni morskich w skali 1:10. więcej »

ul. Ludna 16, Niechorze

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Wypożyczalnia rowerów - Rewal Bike System

W gminie Rewal działa Rewal Bike System - czyli nowoczesna wypożyczalnia rowerów i sprzętu Nordic Walking. Najbliższa wypożyczalnia znajduje się w pobliskim Niechorzu - nie trzeba więc brać ze sobą swojego roweru, aby poznawać atrakcje turystyczne okolicy Pogorzelicy. więcej »

ul. Leśna 3, Niechorze

Pobierowo

Było to jedno z najpopularniejszych miejsc letniego wypoczynku mieszkańców Berlina. Utworzono też sieć komunikacji autokarowej z Berlinem. więcej »

Pustkowo

Od 2007 roku Pustkowo ma niezwykłą atrakcję - to wierna replika krzyża, jaki znajduje się na Giewoncie. Umiejscowiony on jest tuż przy morzu, na klifie. więcej »

Trzęsacz

Będąc już w Trzęsaczu warto wybrać się do okolicznego ośrodka hippicznego. Można tu skorzystać z lekcji jeździectwa, lub doskonalić swe umiejętności jeździeckie. więcej »

Rewal

Rewal to siedziba nadmorskiej gminy w województwie zachodniopomorskim, równocześnie to jedno z najbardziej rozpoznawalnych letnisk. Najwcześniejsze wzmianki o Rewalu datują się na koniec XIV-tego w. więcej »

Mrzeżyno

Mrzeżyno dosyć wcześnie rozpoczęło aktywność letniskową. Pierwszy Dom Zdrojowy zaczął działać na początku XIX stulecia, a w 1840 roku było to już znane nadmorskie kąpielisko. więcej »