Polecane obiekty

Willa Paweł

 

w pobliżu Pogorzelicy:

Rewal - siedziba gminy. To także bardzo dobrze znana miejscowość letniskowa.
Niechorze - to sąsiadująca z nią miejscowość. W Niechorzu: latarnia morska, Park Miniatur Latarni, Muzeum Rybołówstwa Morskiego.

Pobierowo

Pobierowo

Pobierowo swoją wczasową historię rozpoczęło w początkach XX wieku. Wtedy to pewien berliński profesor wykupił spora połać lasu, podzielił ją i zaczął sprzedawać leśne działki pod budowę domków letniskowych. Do wybuchu II-giej Wojny Światowej zbudowano na tych terenach około 1000 domków. Było to jedno z najpopularniejszych miejsc letniego wypoczynku mieszkańców Berlina. Utworzono też sieć komunikacji autokarowej z Berlinem.

Pobierowo to ładna i przede wszystkim zadbana plaża. Niedowiarków powinien przekonać o tym certyfikat Błękitna Flaga, jaki przyznawany jest tylko tym obiektom, które spełniają wysokie zasady czystości środowiska, gospodarki ściekowej, i otoczenia kąpieliska. Pobierowo było w grupie pierwszych nadmorskich miejscowości, które otrzymały ten certyfikat. Żeby dojść na plażę, trzeba przejść przez rosnący niemal wszędzie las. Główne zejście prowadzące na plażę jest łagodne i przejście nim nie powinno być problematyczne dla wczasowiczów. Jedną z popularnych atrakcji, wspieraną przez miejscowe władze gminne, jest wakacyjna Akademia Słońca. To zajęcia pokazujące, iż plaża służy nie tylko opalaniu się i kąpielom morskim. Rozmaite zajęcia sportowe i rekreacyjne przeznaczone są zarówno dla dzieci, dla rodziców oraz dziadków. Na potrzeby Akademii Słońca wydzielono kawałek obszaru plaży, na którym rozlokowano stanowiska do uprawiania różnych dyscyplin sportowych i boiska. Na specjalnej platformie, od rana do wieczora, pod opieką instruktora można ćwiczyć, tańczyć a nawet medytować.

Ciche i spokojne poza sezonem letnim Pobierowo, wraz pierwszymi dniami wakacji zamienia się w prężny kurort. Wtedy, aby zaspokoić wymagania przyjeżdżających tu tłumnie letników, w miejscowości z dnia na dzień pojawiają się stragany z pamiątkami, sklepiki, bary i centra rozrywki; a zamknięte jesienią, zimą i wiosną kawiarnie i restauracje zaczynają "sezon". Także baza noclegów, na którą składają się rozmaitego rodzaju ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty oraz domy gościnne, na ogół jest dostępna w sezonie późnowiosennym i wakacyjnym, acz z każdym rokiem przybywa także obiektów całorocznych, proponujących noclegi w Pobierowie przez dwanaście miesięcy w roku.

Więcej informacji o Pobierowie znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 417 025, Dziś: 5, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem