Mrzeżyno - jak dojechać, jak dotrzeć, co odwiedzić, ciekawe miejsca?

  • location_on Mrzeżyno, ul. undefined

Mrzeżyno

Mrzeżyno, już od średniowiecza, stanowiło port morski - handlowy i rybacki - dla okolicznego Trzebiatowa. Przypuszczalnie w okolicy dzisiejszego Mrzeżyna zlokalizowana była średniowieczna latarnia morska Regoujście. Port w Regoujściu rozwijał się tak dynamicznie, że mieszczanie z Kołobrzegu, bojąc się jego supremacji w 1456 r. zatopili u jego wejścia statki z kamieniami, tak aby go zatarasować. Jednak mieszkańcy Trzebiatowa zdecydowali się uzyskać z powrotem dostęp do Bałtyku i rok później przekopali nowe, krótsze połączenie Regi z morzem. W tym samym czasie utworzono nowy port, a także wioskę - dzisiejsze Mrzeżyno. Do dzisiaj port użytkują miejscowi rybacy. Niestety wejście do portu ma nieprawidłowy układ falochronów co skutkuje tworzeniem się w nim mielizn. Do portu mogą wchodzić tylko jednostki pływające o zanurzeniu do 2 m. Działa w tym miejscu też przystań jachtowa, która zdoła ulokować aż 40 jednostek. Z portu można również wybrać się na wycieczkę po morzu.

Co warto zobaczyć w Mrzeżynie? PLAŻA 

Plaża w Mrzeżynie jest bardzo czysta, zadbana i piaszczysta. Niejednokrotnie otrzymała wyróżnienie Błękitnej Flagi. Przy wydmach porośnięta jest lasem sosnowym. Latem na plaży istnieje wiele atrakcji, między innymi: dmuchane atrakcje dla dzieci, puby i bary, leżaki. 

PORT MORSKI (ul. Portowa 6, tel. 91 386 62 29)

Port morski u ujścia Regi to miejsce, które jest jednym z niewielu tak pieknych, malowniczych portów rybackich. Odwiedzając te miejsce można zobaczyć wiele kolorowych kutrów, jak z obrazków. Do portu mogą cumować statki, których maksymalna długość wnosi 12 metrów, a szerokości 4 metry. 

JEZIORO RESKO PRZYMORSKIE

To dawna zatoka morska, którą oddziela od morza 300 metrowa mierzeja. Przy jeziorze została wybudowana przystań z wypożyczalnią sprzętu morskiego. Te miejsce to również idealne łowisko ryb. Dla tych, których pasją jest wędkowanie to istny raj szczupaków, łeszczów, płoci, sandaczów, lin i węgorzy. 

SPŁYWY KAJAKOWE 

W Mrzeżynie występują szlaki kajakowe. Jeden z nich zaczyna się w Świdwinie i kończy w bazie OSiR. Jego długość wynosi prawie 140 km. Szlak na rzece Redze jest malowniczy, jednak na drodze spływu znajduje się wiele przeszkód, które wymagają przenoszenia kajaków. Jest to pewne urozmaicenie trasy. 

HALA WIDOSKOWO - SPORTOWA (ul. Mikołaja Kopernika 32, tel. 91 384 08 96)

Hala w Mrzeżynie to świetne miejsce dla osób, które lubią aktywnie i kreatywnie spędzić czas. Atrakcjami tego miejsca jest między innymi: główne boisko sportowe, sala do gry squash z trybuną dla 33 osób, siłownia, ściana do wspinaczki, ekran kinowy.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.pogorzelica.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

5 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 260 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0