Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10

Informacje ogólne:

  • Szlak jest częścią międzynarodowego projektu szlaku rowerowego prowadzącego wokół basenu Morza Bałtyckiego EuroVelo (EV10). 
  • Łączna długość trasy wynosi ponad 7,9 tys. km i łączy ona najważniejsze nadmorskie miejscowości, a wśród nich Gdańsk, Rygę, Tallin, Helsinki, Malmo i Kopenhagę.

Projekt EuroVelo:

  • Cały projekt EuroVelo zakłada stworzenie dwunastu międzynarodowych szlaków rowerowych w całej Europie, których łączna długość to ponad 60 tys. km. Przez Polskę mają przebiegać fragmenty pięciu spośród nich.
  • Wyznaczanie i budowanie szlaków odbywa się według jednolitych kryteriów technicznych. Ich celem jest rozwijanie turystyki rowerowej w całej Europie. Trasy tworzone są w oparciu o już istniejące ścieżki i drogi. Cała sieć dąży do połączenia dużych miast oraz terenów pogatych w atrakcyje turystyczne.
  • Polski odcinek szlaku biegnie prze trzy województwa: warmińsko-mazurskie, pomorskie i zachodniopomorskie. Najważniejsze miejscowości na trasie R-10 to Świnoujście, Międzyzdroje, Dziwnów, Rewal, Mielno, Kołobrzeg, Ustka, Darłowo, Łeba, Władysławowo, Gdynia i Sopot.
  • Część szlaku jest gotowa, natomiast pozostałe odcinki są obecnie w budowie. Projekt obejmuje nie tylko utworzenie samych tras, ale również stworzenie bazy atrakcji turystycznych i usług rowerowych na trasie.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.pogorzelica.com.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00