Pustkowo

Pustkowo

Pustkowo to nieduża wioseczka leżąca pomiędzy Trzęsaczem i Pobierowem, w przymorskiej gminie Rewal. Jeśli ktoś decyduje się na noclegi nad morzem to chce wypoczywać na plaży. Tutejsza plaża leży u stóp niewysokiej skarpy, jest piaszczysta a także dość szeroka. Kolejnym atutem dla rodziców z małymi dziećmi oraz niepełnosprawnych turystów jest wejście na piaszczysty brzeg dostosowane dla wózków. Strzeżony fragment kąpieliska ma długość 200 m. Poza tym plaża w Pustkowie była niejednokrotnie promowana renomowaną Błękitną Flagą. Jest tutaj też niemało trenów dogodnych do spacerów.

Co warto zobaczyć w Pustkowie?

PLAŻA

Jeśli ktoś wybiera noclegi nad morzem to chce odpoczywać na plaży. Tutejsza, w Pustkowie, leży u stóp niewysokiego klifu, jest piaszczysta a także całkiem szeroka. Kolejnym plusem dla rodziców z dziećmi oraz urlopowiczów z dysfunkcją ruchową jest zejście na piaszczysty brzeg dopasowane dla wózków. Strzeżona część kąpieliska ma długość 200 m. Jest tutaj również niemało miejsc dogodnych do spacerowania.

REPLIKA KRZYŻA Z GIEWONTU (ul. Leśna)

Od 2007 roku w Pustkowie stoi kopia giewonckiego krzyża. Zlokalizowany on jest tuż nad morzem, na klifie. Nawiązuje on do słów Jana Pawła II, mówiącym o giewonckim oryginale - że patrzy na Polskę od szczytów Tatr po morze.

PUSTKOWO CUP

Jest to idealna atrakcja dla wszystkich miłośników gry w tenisa ziemnego. Z roku na rok zaobserwowano coraz większą aktywność, nietylko mieszkańców gminy Rewal ale również Turystów z całej Polski. Zawody odbywają się każdego roku w lipcu. Rozgrywane są one w pięciu kategoriach: do lat 15, kobiety, debel, powyżej 40 lat, open - od 15 do 40 lat (lub mężczyźni). Oczywiście dla wygranych przewidziane są atrakcyjne nagrody.  

PARK PRZYJACIÓŁ PUSTKOWA 

Warto wybrać się w to miejsce na spokojny spacer. Podczas wędrówki można zaobserwować piękno tego Parku. Zadbane krzewy, barwne rabaty z kwiatami, poprowadzone wśród drzew alejki oraz plac zabaw dla dzieci to coś co pozwoli na cudowny relaks zarówno mieszkańcom okolicy, jak również Turystom. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.pogorzelica.com.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00